Videopoint obchodzi właśnie swoje 8. urodziny! Cieszymy się, że już tyle lat możemy dostarczać Wam kursy online, które pomagają odkrywać nowe pasje, podnosić kwalifikacje i ułatwiają dążenie do samodoskonalenia. Wiele wydarzyło się przez ten okres, stworzyliśmy ponad 400 kursów, zapewniając Wam ponad dwa tysiące godzin materiałów do nauki. Trudno Ci zdecydować od jakiego kursu zacząć? Ten artykuł Ci w tym pomoże!


 

Excel na rozmowie kwalifikacyjnej. Kurs video. Pokonaj każde zadanie rekrutera

Excel jest obecnie niezwykle ważnym narzędziem pracy w większości firm. Niemal na każdym stanowisku istotna jest umiejętność sprawnego operowania w Excelu, zarządzania danymi, szybkiego obliczania i wnioskowania na ich podstawie (na przykład poprzez tworzenie czytelnych wykresów). Pewnie zdajesz sobie z tego sprawę, ale może obawiasz się, że coś Cię powstrzymuje przed zgłębieniem tajników tego najpopularniejszego arkusza kalkulacyjnego. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Sprawdź ten kurs i poznaj solidne podstawy Microsoft Excel.  Poznasz efektowne triki i przydatne skróty, ale przede wszystkim opanujesz głębsze zrozumienie logiki działania programu, czego często brakuje użytkownikom, nawet na podstawowym poziomie.

 

 

 

Python dla zaawansowanych. Kurs video. Podnieś efektywność i jakość kodu

Głównym zadaniem programisty jest dostarczanie aplikacji i programów, które spełniają oczekiwania klienta – zarówno tego wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Ważne jest, aby klient miał pewność, że produkt jaki mu dostarczysz będzie niezawodny, nawet w przypadku zmieniających się warunków. Tutaj język Python odgrywa kluczową rolę. Jest to język na tyle wszechstronny, że można go wykorzystywać m.in. do tworzenia aplikacji desktopowych, mobilnych, stron internetowych i silników przetwarzania danych. Następnie wszystkie te produkty podlegają automatycznym testom, aby zapewnić dostarczenie klientowi niezawodnych aplikacji i programów. Wiedza, którą zdobędziesz podczas tego kursu, pozwoli Ci zoptymalizować jakość Twojego kodu i tworzyć rozwiązania, które są maksymalnie odporne na błędy. Dzięki wskazówkom zawartym w szkoleniu będziesz w stanie zarządzać wieloma projektami jednocześnie oraz tworzyć niezbędne testy do sprawdzania działania kodu.

 

 

Matematyka. Kurs video. Ćwiczenia dla programisty i data science 

Dziedziny wiedzy oparte na tradycyjnej matematyce rozwijają się dzisiaj niezwykle dynamicznie, szczególnie informatyka. Jednocześnie matematyka tradycyjna i nowoczesne programowanie są ze sobą ściśle powiązane i silnie wpływają na postęp technologiczny. Matematyka nie tylko dostarcza metody modelowania, wyrażania i przewidywania zjawisk, ale również stanowi fundament i wsparcie dla innych dziedzin technicznych. Dla informatyki i programowania jest jak instrukcja obsługi. Matematyka i informatyka tworzą duet, w którym obie te dziedziny nauki wzajemnie się uzupełniają, oferując nowe możliwości rozwiązywania problemów. Proponowany kurs zapewni Ci solidne fundamenty do dalszej samodzielnej nauki i rozwoju. Aby jednak w pełni wykorzystać to szkolenie, konieczna jest wiedza matematyczna na poziomie wymaganym od kandydatów na studia oraz dobrze opanowane podstawy Pythona. Przed rozpoczęciem kursu należy upewnić się, że posiadasz system operacyjny Linux oraz zainstalowane w nim środowisko Pythona.

 


Naucz się SQL-a! Kurs video. 70 ćwiczeń z podstaw tworzenia zapytań

Głównym celem tego kursy jest umożliwienie Ci zrozumienia istoty i działania baz danych SQL oraz pokazanie, w jaki sposób wykorzystywanie ich ułatwi Ci rozwiązywanie problemów związanych z tworzeniem oprogramowania. Przykłady, które pokazane zostały w trakcie szkolenia, opierają się na prawdziwych projektach i z pewnością przydadzą się w pracy, studiach, przy tworzeniu własnych projektów lub po prostu w dalszym rozwoju. Kurs przygotowany jest w oparciu o technologię Microsoft, która jest szeroko wykorzystywana w wielu aplikacjach i systemach na całym świecie. 

 

 

 

HTML5 i CSS3. Kurs video. Fundamenty frontendu

We front-endzie istnieje wiele nowoczesnych narzędzi, wtyczek i frameworków, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Standardy języków programowania jednak stale się zmieniają, ale dwoma najważniejszymi graczami w tym obszarze pozostają HTML i CSS
Język znaczników HTML odpowiada za strukturę strony internetowej i określa hierarchię  zawartych w niej komponentów. Każdy element jest zdefiniowany przez kod źródłowy HTML, który następnie przeglądarka internetowa interpretuje i renderuje. Bez poprawnej struktury kodu w HTML przeglądarka nie będzie w stanie odczytać i wyświetlić zawartości w oczekiwanym sposób. Możemy więc śmiało stwierdzić, że bez HTML nie można stworzyć strony internetowej.
A do czego służy CSS? Kaskadowe arkusze stylów służą do określania wyglądu dokumentów HTML. Oprócz nadawania stylu, umożliwiają one oddzielenie struktury HTML od jej wizualnej prezentacji, co zwiększa czytelność kodu. Dzięki znajomości CSS można dostosować rozmiar dokumentu do dowolnej szerokości ekranu i tworzyć w pełni responsywne i skalowalne projekty. HTML i CSS tworzą duet o ogromnym potencjale i stanowią fundamenty front-endu.

 

Nie udało Ci się znaleźć tematu, który może stać się Twoją nową pasją? Nic straconego! W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo kursów z tematyki programowania, analizy danych, języków obcych, czy rozwoju osobistego.

Dołącz do zabawy i zbieraj plon swojej wiedzy!