Najlepiej mieć własne zdanie- wiadomo! Ale co w sytuacji, kiedy nie możemy się zdecydować w jakim kierunku pójść? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z medium takim jak kursy video, może skorzystasz z wyboru najpopularniejszych kursów? W końcu jak zaczynać, to z najlepszymi! Sprawdź przygotowane przez nas propozycje:

 

Machine Learning i język Python. Kurs video. Praktyczne wykorzystanie popularnych bibliotek

 

Uczenie maszynowe uwzględnia techniki wykorzystywane najczęściej w obszarze sztucznej inteligencji — a to właśnie ona jest na tą chwilę jednym z głównych kierunków, w którym rozwija się branża IT. Dzięki odpowiednim przekształceniu, wiele problemów można rozwiązać właśnie z wykorzystaniem uczenia maszynowego. Dzięki niemu możemy wyszukiwać zdjęcia, na których znajdują się te same lub podobne obiekty, klasyfikować teksty z danej dziedziny, szacować, jak potoczy się kariera danej osoby oraz jaki kolejny produkt zwróci uwagę klienta. Odpowiedzi na kwestie tego typu są źródłem budowania wartości właściwie w każdej branży, w której nastąpiła chociażby próba wprowadzenia cyfryzacji.

Machine learning i język Python. Kurs video. Praktyczne wykorzystanie popularnych bibliotek wskaże Ci najważniejsze kwestie dotyczące uczenia maszynowego. Poznasz również techniki budowania modeli, pozwalających swobodnie poruszać się w dużych zbiorach danych i wciągać z nich potrzebne informacje.
 

https://videopoint.pl/go-1b-machine-learning

 

Excel w jeden dzień. Kurs video. Uwolnij potęgę danych!

 

Potrafisz wyobrazić sobie świat bez Excela? Pewnie tak, ale byłaby to bardzo trudna rzeczywistość! Aplikacja Microsoft Excel jest nie tylko najbardziej popularnym arkuszem kalkulacyjnym, ale w większości miejsc jest ona wręcz niezastąpiona. Niezależnie od wielkości i rodzaju firmy (czy domostwa), praktycznie wszędzie wykorzystuje się ten niepozorny program. Używają go chyba wszyscy, ale niestety niewielu potrafi w pełni wykorzystać jego potencjał. Korzystając ze szkolenia Excel w jeden dzień. Kurs video zapoznasz się z każdym wyzwaniem w Excelu. Zrozumiesz również istotę jego działania, tak że tabela przestawna ani żaden wykres nie będzie już stanowić wyzwania. Nie jest to jednak standardowy kurs. Autor poza ogromną wiedzą gwarantuje też świetną zabawę.

 

https://videopoint.pl/go-2b-Excel-w-1d

 

 

Power BI Desktop. Kurs video. Wykorzystanie narzędzia w analizie i wizualizacji danych

 

Termin business intelligence ostatnimi czasy jest odmieniany przez wszystkie przypadki... Power BI pozwala analizować dane w czasie rzeczywistym. Wykorzystując to narzędzie możesz podłączyć się do źródła danych, zamodelować je, a następnie zwizualizować przy użyciu interaktywnych dashboardów. Cały proces jest szybszy i przynosi lepsze efekty niż z wykorzystanie do tego Excela. Ten zresztą nie wystarcza, gdy zaistnieje potrzeba dokonania analizy interaktywnej.

Power BI w podstawowej wersji jest narzędziem łatwo dostępnym dla każdego. Jest również łatwy w obsłudze i zdecydowanie bardziej wydajny niż Excel. Z tych kilku powodów korzystają z niego nie tylko działy kontrolingu i analiz w najróżniejszych firmach, ale też księgowość, działy logistyczne, jak i HR. Umiejętność współpracy z Power BI staje się niezbędna i obowiązkowa dla pracowników przeróżnych sektorów przedsiębiorstw, w których konieczne jest przeprowadzanie różnego rodzaju obliczenia oraz pracuje się z wykorzystaniem danych. Stanowi również bezsprzeczny atut dla osób szukających nowej pracy lub dla tych szukających nowych wyzwań!

W dużym skrócie: Power BI jest narzędziem dla każdego, kto pracuje z danymi, niezależnie od tego, czy działa na trzystu, czy na kilkudziesięciu milionach wierszy.

 

https://videopoint.pl/go-3b-PowerBI-desktop

 

Power Query i Power Pivot. Kurs video. Poznaj narzędzia Excel BI

 

Jak ważny w Twojej pracy jest arkusz Excel? Jeśli ważny, albo bardzo ważny/coraz ważniejszy - to tak, ten kurs video jest zdecydowanie dla Ciebie. Nauczysz się korzystać z dwóch fantastycznych narzędzi. Pierwszy to Power Query – technologia, pozwalająca odnajdywać, łączyć i uściślać źródła danych, aby następnie dokładniej przeanalizować. Drugie z narzędzi to Power Pivot, w którym to, wspomniane już dane można modelować, tworzyć między nimi relacje i wykonywać bardzo zaawansowane obliczenia. Jeśli uda Ci się opanować te dwa narzędzia obliczeniowe, z pewnością przeniesiesz się na zdecydowanie wyższy poziom pracy z danymi.

Power Query i Power Pivot są oparte na najbardziej popularnym arkuszu kalkulacyjnym na świecie - Excelu. Po zapoznaniu się z nim, przekonasz się, że Power Query jest stosunkowo prosty w obsłudze, a Power Pivot zdecydowanie bardziej wydajny niż klasyczny Excel. Ale! Razem te dwa narzędzia business intelligence stanowią powoli obowiązkowy zestaw w większości działów controllingu i analiz, działów księgowych, logistycznych oraz HR. Jeśli poszukujesz nowej pracy i stawiasz na dużą firmę – warto opanować działanie Power Pivot i Power Quewry, potencjalny pracodawca z pewnością doceni takie kwalifikacje.

 

https://videopoint.pl/go-4b-power-query-power-pivot

 

Algorytmy i struktury danych. Kurs video. Java, JavaScript, Python

 

Algorytm jest terminem zasadniczo związanym z programowaniem. Powtarzając za definicją, algorytm to skończony ciąg jasno zdefiniowanych czynności koniecznych do wykonania pewnego rodzaju zadań. W efekcie ich wykonania następuje rozwiązanie postawionego problemu. Brzmi informatycznie? Oczywiście - ponieważ algorytm może zostać wykorzystany jako program komputerowy. Może, ale wcale nie musi! Myślenie algorytmiczne to przede wszystkim myślenie matematycznym, nastawiony na rozwiązanie problemu.

Czy wiedziałeś, że jednym z pierwszych etapów rekrutacji do największych na świecie firm, takich jak np. Facebook, Amazon czy Facebook, albo Google, jest rozwiązywanie problemu algorytmicznego, bez użycia komputera? Nie dzieje się to przez przypadek. Kto bowiem potrafi myśleć algorytmicznie i udowodnić analogowo, ten poradzi sobie z absolutnie każdym zadaniem dla programisty. I ten może nazywać się wszechstronnym specjalistą, a nawet programistą analitycznym. A taki jest bardzo pożądanym na rynku pracy.

 

https://videopoint.pl/go-5b-algorytmy-i-struktury-danych

 

 

Na który kurs się zdecydujesz? Daj znać czy takie zestawienia Ci się podobają!