Żegnamy 2023 rok, który był obfity w premiery. Powstało wiele kursów, które cieszyły się dużą popularnością i Waszym zainteresowaniem, za co bardzo dziękujemy! Nie brakowało kursów z takich dziedzin jak: programowanie, devops, sieci komputerowe, języki obce, web development czy analiza danych. Co czeka Was w najbliższych miesiącach? Poniżej przedstawiamy listę premier, które mogą Was zaciekawić: 
 

Python i finanse. Kurs video. Tworzenie modeli, prognoz i analiz rynkowych  


Kursów z Pythona możecie znaleźć już u nas sporo, ale takiego połączenia jeszcze nie było! Poza tytułowym Pythonem, ucząc się z kursu poznasz inne chętnie stosowane przez finansistów narzędzia, takie jak Jupyter Lab, Pandas, Matplotlib, Seaborn i yfinance, które są uważane za kluczowe w analizie finansowej. Przeprowadzisz analizę szeregów czasowych, przeanalizujesz dane finansowe, zrozumiesz strategie inwestycyjne a także zbudujesz portfele inwestycyjne.  

 

Python od podstaw. Kurs video. Tworzenie pierwszych gier w PyCharm 


Jeśli szukasz czegoś od totalnych podstaw i interesuje Cię nauka w oparciu o atrakcyjne, łatwe i przyjemne przykłady to te szkolenie będzie skierowane do Ciebie. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem. Python się do tego świetnie nadaje, jest on obecnie najczęściej wykorzystywanym językiem programowania ze względu na swoją prostotę i niski próg wejścia. W kursie dowiesz się jak stworzyć proste, popularne gry takie jak: kółko i krzyżyk, kamień, papier, nożyce czy też stworzysz prosty mechanizm losowania. 
 

Apache Kafka. Kurs video. Przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym 


Kafka to platforma do strumieniowego przesyłania i przetwarzania danych, dostępna na licencji open source. Z tego kursu dowiesz się między innymi na czym polega serializacja danych, replikacja, zookeeper, poznasz główne komponenty takie jak partycja czy offset. Zajmiesz się zarządzaniem topicami, przybliżysz sobie temat grup konsumentów czy też integracji Javy z Kafką.
 

Testowanie automatyczne w .NET. Kurs video. Zastosowania frameworka nUnit 

 

nUnit jest popularnym frameworkiem do testowania jednostkowego w środowisku .NET. Popularność zdobył dzięki prostej składni, bogatym funkcjom do asercji oraz nieskomplikowanej integracji z różnymi narzędziami do uruchamiania testów. Szkolenie wprowadzi Cię w teorię testowania, a następnie, dzięki zadaniom praktycznym, pozwoli Ci gruntownie poznać zagadnienia związane z testami jednostkowymi, testami integracyjnymi i E2E

 

Prometheus. Kurs video. Monitorowanie systemów i wykrywanie nieprawidłowości 

 

Będzie to pierwszy kurs z Prometheusa na naszej platformie, dowiesz się z niego między innymi: jak funkcjonuje te narzędzie – od konfiguracji aż po integrację z innymi systemami, nauczysz się jak skutecznie korzystać z języka zapytań PromQL oraz nauczysz się tworzyć własne dashboardy w Grafanie. Dodatkowo dzięki kursowi będziesz potrafił zaimplementować eksportery w języku Python i Go

 

R i pakiet shiny. Kurs video. Interaktywne aplikacje w analizie danych 

 

To kolejny kurs z serii dotyczącej środowiska R i analizy danych. W tym szkoleniu autorka przybliży działanie pakietu shiny. Dzięki tej wiedzy stworzysz swoją pierwszą, efektywną i efektowną aplikację opartą o dashboardy do prezentacji zbiorów danych. Jeśli nie jesteś z zawodu programistą a pisanie kodu to dla Ciebie czarna magia – nic się nie bój, aplikację będzie można obsługiwać zmieniając jedynie dane wejściowe. 

 

Cisco CCNP Enterprise 350-401 ENCOR. Kurs video. Programowanie i automatyzacja sieci 

 

To już ostatnia część serii kursów przygotowujących do popularnego egzaminu Cisco CCNP Enterprise 350-401 ENCOR. Jeśli jesteś posiadaczem poprzednich części lub chcesz uzupełnić wiedzę dotyczącą programowania i automatyzacji sieci przed podejściem do egzaminu to ten kurs jest dla Ciebie. Oprócz obsługi Cisco dowiesz się czym jest i jak korzystać z Postmana, poznasz zasady działania API i REST API oraz zaczniesz konfigurować urządzenia za pomocą języka Python

 

Power Apps. Kurs video. Tworzenie biznesowych aplikacji no-code 

 

Power Apps to platforma stworzona przez Microsoft, umożliwiająca łatwe projektowanie, tworzenie i dostosowywanie aplikacji bez konieczności głębokiej wiedzy programistycznej. Kurs wprowadza słuchacza w tajniki platformy i budowy aplikacji typu canvas. Przejdziesz od podstaw po bardziej zaawansowane metody i bardziej złożone aplikacje no-code. Tworzenie aplikacji odbywa się poprzez korzystanie z intuicyjnych interfejsów wizualnych, takich jak przeciąganie i upuszczanie elementów, konfiguracja reguł i definiowanie interakcji za pomocą prostych akcji.  

 

Rust. Kurs video. Pierwsze kroki 

 

W Nowym Roku jednym z debiutanckich języków, które się pojawią na platformie Videopoint jest język Rust. Premierę będą miały dwa kursy, pierwszy z nich wprowadzi Was w świat języka stworzonego z myślą o bezpieczeństwie, współbieżności i praktyczności. W szkoleniu zostanie przedstawiona instalacja Rusta oraz menadżera pakietów Cargo, nauczysz się efektywnie debugować, opanujesz zarządzanie zmiennymi, zrozumiesz zastosowanie operatorów, popracujesz z różnymi typami danych, sięgniesz do konkurencji: od wątków, przez kanały aż do mutexów. 

 

Rust. Kurs video. Od prostych aplikacji do zaawansowanych systemów 

 

Jeśli poprzedni kurs z tematyki Rust nie wyczerpie Twojej ciekawości na pewno zrobi to kolejny, tego samego autora. Kurs jest przeznaczony dla osób średnio zaawansowanych, którzy nabyli pewną wiedzę na temat języka Rust. W szkoleniu autor oprze się praktycznie w całości na praktyce i tworzeniu aplikacji oraz zaawansowanych systemów. W projektach przećwiczysz korzystanie z bibliotek takich jak: clap, assert_cmd i predicates. Pojmiesz podstawy REST API, w tym schemat projektu i routing. Zdobędziesz praktyczną wiedzę obsługi bazy danych PostgreSQL i zintegrujesz Rusta z Kafką oraz MongoDB

 

iOS Developer. Kurs video. Opanuj Swift, framework UIKit i środowisko Xcode 

 

Kurs iOS Developer kompleksowo uczy tworzenia aplikacji na system iOS, wychodząc naprzeciw wysokiemu popytowi na specjalistów w tej dziedzinie. Kładzie nacisk na praktyczną naukę poprzez tworzenie rzeczywistej aplikacji i skupia się na popularnych technologiach, takich jak UIKit i architektura MVVM-C, które są niezbędne w portfolio umiejętności każdego iOS developera. Uczestnicy uczą się programowania w środowisku programistycznym Xcode, co zwiększa ich możliwości zawodowe. Kurs ten oferuje aktualne i praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia aplikacji iOS i programowania w języku Swift, co czyni go atrakcyjnym dla osób zainteresowanych karierą iOS Developera.  

 

React i GatsbyJS. Kurs video. Tworzenie nowoczesnych stron internetowych 

 

GatsbyJS to framework bazujący na technologiach React i GraphQL. Z naszym szkoleniem dowiesz się jak za pomocą GatsbyJS zbudować nowoczesną stronę www. Poznasz tajniki nie tylko związane z programowaniem, ale również dowiesz się jak skonfigurować SEO strony. Ponadto dowiesz się jak utworzyć struktury danych w cms-ie oraz jak poprawnie pobierać je za pomocą GraphQL. Kurs pokazuje jak umieścić całą stronę na darmowym hostingu aby była widoczna dla użytkowników. Kompleksowa wiedza z tego kursu pozwoli na samodzielne skonfigurowanie całego projektu oraz oddanie go w ręce klienta. 

 

To tylko część nowości jakie szykujemy dla Was w nadchodzącym czasie. Na który kurs najbardziej czekasz? A może jest tematyka, której Ci u nas brakuje? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!