W erze permanentnego postępu technologicznego, nauka nowinek technologicznych staje się nieodłączną koniecznością naszego życia. Od rewolucji cyfrowej po erę sztucznej inteligencji, stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają sposób, w jaki funkcjonujemy, pracujemy i komunikujemy się ze światem. W tym dynamicznym krajobrazie, zrozumienie i adaptacja do nowinek technologicznych stają się kluczowymi umiejętnościami w tym dynamicznie zmieniającym się świecie.

 

1.Prompt engineering. Kurs video. Precyzyjne tworzenie zapytań dla modeli AI

 

W miarę rozwoju sztucznej inteligencji oraz modeli językowych coraz istotniejsze staje się posiadanie umiejętności praktycznego korzystania z zasobów, jakie oferuje nam Sztuczna Inteligencja. Poza wieloma innymi zdolnościami, sztuczna inteligencja potrafi programować, analizować dane oraz wkraczać na obszary dotąd zarezerwowane głównie dla artystów, takie jak tworzenie obrazów i muzyki. Wymaga to jednak zadania właściwego pytania. Tutaj właśnie wkracza prompt engineering. Prompt engineer posiada zdolność efektywnej komunikacji z modelami językowymi w taki sposób, aby uzyskać zadowalającą odpowiedź. Chociaż próg wejścia w rozmowę z chatbotem jest niski, sama chęć nie wystarczy – niezbędna jest także umiejętność zadawania odpowiednich pytań. To właśnie tego nauczysz się podczas naszego kursu.

Podczas szkolenia otrzymasz narzędzia umożliwiające maksymalne wykorzystanie szansy, jaką dają modele językowe. Dostarczymy Ci gotowe instrukcje do tworzenia skutecznych zapytań, które model, z którym będziesz pracować – niezależnie czy to ChatGPT, Google Bard, Microsoft Bing, Stable Diffusion, Dall-e, Suno, LLM Studio, Recraft, czy może Stable Audio – będzie mógł łatwo zrealizować. Nasz kurs obejmuje komunikację z każdym z tych narzędzi, co w konsekwencji otwiera przed Tobą możliwość korzystania z pomocy sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach – od programowania i analityki po tworzenie grafiki, muzyki itp.

 

2. Prometheus. Kurs video. Monitorowanie systemów i wykrywanie nieprawidłowości

 

Prometheus jest coraz częściej wykorzystywany przez zespoły produkcyjne w software house'ach, jednak jego popularność nie ogranicza się już tylko do firm IT, lecz z sukcesem rozprzestrzenia się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba bezpiecznego monitorowania i analizy wydajności aplikacji. Istotne jest także to, że Prometheus umożliwia analizę metryk systemowych oraz pozwala na tworzenie własnych reguł monitorujących. Zdolność do efektywnego korzystania z niego oraz praktycznego tworzenia systemu alertów staje się coraz bardziej poszukiwana na rynku pracy i może stanowić silny argument przemawiający za wybraniem kandydata na dane stanowisko. Jeśli szukasz nowej pracy, chcesz podnieść swoje kompetencje zawodowe lub po prostu pragniesz lepszego zrozumienia systemów i aplikacji, warto nauczyć się współpracować z Prometheusem, a nasz kurs z pewnością pomoże Ci w tym.

Razem wyruszmy w podróż po świecie Prometheusa, aby zgłębić tajniki monitorowania. Każda lekcja pomoże Ci się zbliżyć do zrozumienia sposobów, dzięki którym sprawisz, że aplikacje będą działać jeszcze efektywniej. Ten kurs to nie tylko teoria – oferuje także praktyczne narzędzia, które można od razu wykorzystać w praktyce. Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest umiejętność skutecznego zarządzania metrykami i alarmami. W tym wszystkim nie ma ograniczeń, są jedynie możliwości.

 

3. Power Apps. Kurs video. Tworzenie biznesowych aplikacji no-code

 

Opracowany przez Microsoft Power Apps, to platforma umożliwiająca łatwe projektowanie, tworzenie i dostosowywanie aplikacji bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy programistycznej. Dzięki Power Apps możliwe jest budowanie niestandardowych aplikacji, które skutecznie wspierają i automatyzują różnorodne procesy w firmie. Co istotne, do korzystania z niej nie jest wymagana znajomość języków programowania. Cały proces opiera się na intuicyjnych interfejsach wizualnych, gdzie użytkownik zwyczajnie wybiera i przeciąga poszczególne elementy (tzw. canvas apps). Dzięki silnej automatyzacji procesów w ramach Power Apps, a jednocześnie elastyczności platformy, możliwe jest tworzenie aplikacji dopasowanych do indywidualnych potrzeb biznesowych klienta. Eliminacja konieczności kodowania sprawia, że tworzenie w Power Apps jest szybkie i wygodne, a modyfikowanie projektów pod zmieniające się wymagania biznesowe jest równie proste.

Power Apps to integralna część ekosystemu Microsoft 365, co ułatwia integrację z innymi narzędziami i usługami. Platforma może pobierać dane z różnych źródeł, takich jak Microsoft 365, SharePoint, SQL Server, Common Data Service i inne, co umożliwia skuteczne zarządzanie danymi w aplikacjach. Dodatkowo, Power Apps jest dostępny zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i aplikacje mobilne dla systemów iOS oraz Android, co pozwala na korzystanie z platformy na różnych urządzeniach. Proponowany przez nas kurs wprowadzi Cię w obsługę Power Apps oraz naukę budowania aplikacji typu canvas. W trakcie kursu poznasz nie tylko podstawy obsługi platformy, ale także nauczysz się tworzyć zarówno proste, jak i te bardziej zaawansowane aplikacje.

 

4. Etyczny haking w praktyce. Kurs video. Łamanie haseł, phishing i testy penetracyjne

 

Pentesting, znany również jako testowanie penetracyjne, jest procesem badawczym, który ma na celu identyfikację słabych punktów w systemach komputerowych, sieciach i aplikacjach. W ostatnim czasie zapotrzebowanie na specjalistów od pentestingu i etycznego hakingu stale rośnie. Firmy, niezależnie od wielkości czy branży, są coraz bardziej świadome tego, że muszą chronić swoją elektroniczną infrastrukturę i dane przed cyberatakami. W związku z tym poszukują pentesterów – ekspertów, którzy potrafią zapewnić skuteczną obronę przed takimi zagrożeniami.

Specjaliści w dziedzinie testów penetracyjnych, zwani pentesterami, odgrywają bardzo ważną rolę w identyfikowaniu luk w zabezpieczeniach systemowych. Ich zadaniem jest symulowanie ataków hakerów, aby móc wykryć słabe punkty w infrastrukturze IT i aplikacjach. Poprzez wykrywanie, raportowanie i naprawianie tych luk pentesterzy pomagają firmom zabezpieczać się przed realnymi atakami i chronić wrażliwe dane. Jeśli uważasz, że tego typu praca może Cię zainteresować, warto zapoznać się bliżej z jej specyfiką w trakcie proponowanego kursu. Pozwoli Ci on opanować specjalistyczne słownictwo, a także poznać podstawy zagadnień niezbędnych w etycznym hakerstwie. Dzięki niemu dowiesz się, czym są sieci, jakie są ich rodzaje i jak są zbudowane. Nauczysz się również przełamywać zabezpieczenia plików o różnych rozszerzeniach oraz przeprowadzać ataki na sieci Wi-Fi. Ponadto poznasz narzędzia używane przez specjalistów od cyberbezpieczeństwa, takie jak Wireshark do analizy ruchu sieciowego, nMap do skanowania systemów i portów komputerów, John the Ripper do łamania haseł i zabezpieczeń, The Social Engineer Toolkit do przeprowadzania ataków phishingowych, Airgeddon do hakowania i przejmowania kontroli nad siecią Wi-Fi, Bettercap do ataków na użytkowników sieci, Hydra do łamania paneli logowania na stronach WWW oraz Burp do wykonywania testów penetracyjnych.


5. Uczenie głębokie z PyTorch. Kurs video. Opanuj sztuczną inteligencję

 

Hasła takie jak sztuczna inteligencja, ChatGPT, sieci neuronowe, uczenie maszynowe oraz uczenie głębokie wzbudzają ogromne zainteresowanie nie tylko w branży IT. Wraz z postępem w tej dziedzinie rosną nadzieje na wykorzystanie praktycznych, naukowych i biznesowych możliwości, jakie niesie ze sobą rozwój AI. Obecnie wiadomo, że sztuczna inteligencja może efektywnie wspierać nas w obliczeniach, przeszukiwaniu danych, analizach oraz wyciąganiu wniosków. Ponadto, jest zdolna do wspomagania pracy kreatywnej w wielu różnych dziedzinach. To, co obecnie uważane jest za nowinkę technologiczną, wkrótce może stać się standardem. Brak wykorzystania SI może przekładać się na utratę konkurencyjności, dlatego kraje, organizacje, instytucje naukowe oraz firmy już teraz intensywnie szukają sposobów na wykorzystanie sztucznej inteligencji, a także poszukują specjalistów zdolnych ją wdrożyć.

Niniejszy kurs ma na celu wprowadzić Cię w tematy związane z AI, ze szczególnym uwzględnieniem uczenia maszynowego oraz uczenia głębokiego. Szkolenie skupia się na praktycznym wykorzystaniu biblioteki PyTorch, która jest jednym z najszybciej rozwijających się narzędzi w obszarze sztucznej inteligencji. PyTorch, otwartoźródłowa biblioteka języka Python, pierwotnie stworzona przez zespół sztucznej inteligencji Facebooka, obecnie znajduje się pod opieką Linux Foundation. Jest ona wykorzystywana przede wszystkim w aplikacjach dotyczących przetwarzania języka naturalnego. Poprzez zgłębianie tajników PyTorch, zdobędziesz praktyczne umiejętności, które są wyjątkowo poszukiwane na rynku pracy. Otworzy to przed Tobą możliwości kariery w jednym z najbardziej ekscytujących i dynamicznych obszarów technologicznych.

 

Proponowane w tym artykule kutsy online to tylko niewielki fragment oferty, który z okazji Wielkanocnego Kiermaszu Kursowego zyskał specjane rabaty! Niezależnie od tego, jakie obszary szczególnie Cię interesują, na pewno znajdziesz kurs idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Czy to analiza danych, różnorodne języki programowania, narzędzia programistyczne czy rozwój osobisty... Na co się zdecydujesz?