Należysz do grupy osób, którym wizja kupowania prezentów spędza sen z powiek? Skoro to czytasz, zakładam, że właśnie tak jest 😉. Nie martw się, wiele ludzi zmaga się regularnie z tym samym dylematem: co wybrać na prezent dla bliskiego. A co w przypadku, gdy ktoś pracuje w branży informatycznej, albo pasjonuje się IT? Wychodząc naprzeciw problemowi: Co kupić osobie związanej z szeroko pojętymi komputerami, mam dla Ciebie kilka propozycji:

 

Zabawny gadżet

 

Chodzą słuchy, że śmieszna rzecz zawsze się sprawdza. Na pewno taka drobnostka będzie ciekawym dodatkiem do prezentu. Wybór w tej materii jest naprawdę spory. Od koszulek z zabawnym napisem, skarpetek z kodem, poprzez spinki do mankietów w kształcie padów PS, po lewitujący globus, na powerbanku w kształcie avocado kończąc. Ciekawą opcją będzie też zakup kubka termicznego, albo bidonu – zapewni to strudzonemu programiście długi dostęp do ciepłego napoju podczas godzin spędzonych na programowaniu (i zminimalizuje preteksty do wstania od biurka (; ).

 

Analogowe prezenty

 

A może coś niewymagającego prądu? W końcu oczy i głowa potrzebują wytchnienia od elektroniki, która atakuje nas zewsząd! Zatem warto rozważyć przykładowo grę planszową, która może dać pretekst do częstszych spotkań z przyjaciółmi! Wiadomo – im więcej tym weselej. Rynek też stawia przed nami mnóstwo propozycji gier (np. karcianych) z motywem IT, swego rodzaju „oczko” w kierunku pasjonatów. No i last, but not least! Lego. Gwarantujemy, że większość panów (i nie tylko!) ucieszy się z takiego prezentu : ). Motyw Gwiezdnych Wojen, albo Harrego Pottera zawsze się sprawdzi. Wybór jest naprawdę ogromny.

 

Coś praktycznego

 

Bądźmy szczerzy. Praktyczne prezenty to najlepsze prezenty. Większość z nas ma w domu stertę rzeczy „fajnych, ale niepraktycznych” – tzw. zbieracze kurzu. Jak więc uniknąć podarowania kolejnej rzeczy, którą trzeba będzie przy każdym sprzątaniu przesuwać? Z rzeczy fizycznych może warto zdecydować się na książkę? Tematyka związana z dziedziną, w jakiej specjalizuje się dana osoba będzie idealnym pomysłem. Co jak co, ale dobry programista musi się stale rozwijać i poszerzać swoje umiejętności, a także rozwijać kompetencje- po prostu musi być na bieżąco! Tak samo świetnym pomysłem będą kursy online. Szukasz szkolenia z kategorii Python, SQL, Front-end, Back-end, Sieci komputerowe, czy Excel? Żaden problem-tematyka jest badzo rozległa! Stały rozwój jest permanentnie wpisany w rzeczywistość ludzi związanych z programowaniem, a możliwość nauki zdalnej z pewnością zostanie doceniona przez osoby żyjące w pędzie. Nie ma nic lepszego niż usiąść w wygodnym fotelu i pogrążyć się w nauce na własnych warunkach!
                Jeśli nie jesteś pewien technologii w jakiej specjalizuje się obdarowywany postaw na klasykę: porządny plecak na komputer, ciekawa nakładka na klawiaturę albo gadżeciarski organizer. Te rzeczy zawsze są w cenie! Szczególnie ten ostatni: siłą rzeczy, programiści na swoich biurkach bardzo często mają tzw. „artystyczny nieład”. Dlatego właśnie warto postawić na pragmatyzm do bólu i pomóc im uporządkować wszystkie niezbędne przedmioty!

 

Niezależnie na co się zdecydujesz, najważniejsza jest pamięć, obecność i dobre słowo. W codziennym życiu również bardzo często brakuje nam zwyczajnie czasu na wspólne spotkania. Po prostu cieszmy się swoja obecnością, bo to w niej tkwi prawdziwa magia świąt

 

Powodzenia! 😊