
Administrowanie sieciami Cisco. Kurs video. Przygotowanie do egzaminu CCNA/ICND1 100-105
- Autor:
- Adam Józefiok
- Ocena:
- 5.9/6 17 opinii
- Wersja:
- Online i ZIP (2.3GB)
- Czas trwania:
- 18:53:16
+ gratis
Kupując ten kurs dodatkowo otrzymasz:
CCNA 200-120. Zostań administratorem sieci komputerowych Cisco (ebook)
Wartość zestawu to 859,00 zł, oszczędzasz 479,00 zł (-55%)!
Opis kursu
Obierz kurs na… administrowanie sieciami Cisco!
Sieci komputerowe łączą ze sobą komputery i inne współpracujące z nimi urządzenia w obrębie firmy, organizacji czy innej jednostki, dla której działanie we wspólnej wirtualnej przestrzeni jest wskazane. W poprzednich latach możliwości oferowane użytkownikowi przez sieci komputerowe stale potężniały, jeśli weźmie się pod uwagę takie parametry jak: przesyłanie, przechowywanie, przetwarzanie i udostępnianie informacji. Równocześnie jednak bezprecedensowy przyrost zasobów internetu, stale rosnąca prędkość transmisji danych, rola sieci WWW jako wszechobecnego medium informacyjnego, integracja z globalną infrastrukturą telekomunikacyjną i przejmowanie jej funkcji stawiają wciąż nowe wyzwania przed sieciami komputerowymi. Szczególnie tymi, które są zintegrowane z internetem. A jest ich zdecydowana większość.
Postęp w tej dziedzinie umożliwiają sprzęt i oprogramowanie firm związanym z teleinformatyką. Jednym z największych i od dawna obecnych na rynku przedsiębiorstw jest Cisco. Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku towarzyszy ono rozwojowi sieci komputerowych, tworząc routery, a także zapory sieciowe, przełączniki, oprogramowanie wspomagające zarządzanie sieciami komputerowymi. Firma kładzie szczególny nacisk na szkolenie specjalistów, którzy będą pracować na jej produktach przeznaczonych do budowy i obsługi sieci. Zasadą kursów Cisco jest szkolenie teoretyczne i praktyczne, a następnie wydawanie certyfikatów po pomyślnie zdanym egzaminie. Narzucają one uznany powszechnie w świecie standard znajomości zagadnień związanych z sieciami komputerowymi, a w szczególności powszechnie używanym sprzętem produkcji Cisco.
Jesteś gotów przystąpić do swojego pierwszego sieciowego egzaminu? Jeszcze nie? Spokojnie, pomożemy Ci go zdać!
Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?
W trakcie pracy z niniejszym kursem video:
- poznasz wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą instalacji sieci;
- zdobędziesz niezbędne informacje związane z okablowaniem strukturalnym;
- nauczysz się konfigurować sieci;
- opanujesz podstawy zarządzania sieciami teleinformatycznymi i telekomunikacyjnymi średniej wielkości.
Co więcej…
- przygotujesz się do egzaminu z kursu ICND1 (Interconnecting Cisco Networking Devices, Part 1) i zdobycia związanego z nim certyfikatu CCENT (Cisco Certified Entry Networking Technician).
Szkolenie Administrowanie sieciami Cisco. Kurs video. Przygotowanie do egzaminu CCNA/ICND1 100-105 jest pierwszą częścią wiedzy, którą otrzymasz na drodze swojej przygody z sieciami komputerowymi.
CCNA/ICND1 100-105 to najnowszy materiał obowiązujący na egzaminie już od sierpnia bieżącego roku.
Ten materiał zakończysz na poziomie podstawowym. Daje on wiedzę na temat zasad działania sieci komputerowych, w szczególności tych, których praca opiera się na urządzeniach firmy Cisco. Jest to wiedza fundamentalna, którą musi zdobyć każdy użytkownik. Tematyki, którą poznasz dzięki naszemu kursowi video, nie możesz — jako przyszły administrator sieci — pominąć, ponieważ jest ona bazą do zdobycia wszystkich certyfikatów Cisco.
Potentat w branży
Amerykańska firma Cisco Systems jest obecna na rynku produktów teleinformatycznych od ponad trzydziestu lat (założono ją w 1984 roku). Początkowo zajmowała się jedynie produkcją urządzeń przeznaczonych do transferowania, obecnie wytwarza także routery, zapory sieciowe, przełączniki, serwery i inne. Od kilku lat Cisco jest również uznanym producentem oprogramowania umożliwiającego zarządzanie sieciami komputerowymi i urządzeniami. Jako lider rynku od lat szkoli administratorów sieci pracujących na dostarczanych przez nią produktach. Obok szkoleń dotyczących stricte budowy i obsługi sieci komputerowych oferuje kursy pośrednie, dotyczące bezpieczeństwa, sieci bezprzewodowych oraz innych zagadnień teleinformatycznych.
Zacznij od podstaw
Kurs video, który Ci proponujemy, ma za zadanie wprowadzić Cię w świat technologii Cisco. Dostarczy Ci wiedzy obejmującej cały zakres kursu ICND1 i da solidne podstawy do rozwoju w roli administratora sieci. Opanowanie materiału omówionego w tym szkoleniu wystarczy, by samodzielnie zaprojektować dowolną liczbę projektów, a następnie je skonfigurować. Stopień ich komplikacji będzie zależał tylko od Twojej wyobraźni i potrzeb! Kurs został skonstruowany tak, by do teorii sieci podejść jak najbardziej praktycznie. Ufamy, że dzięki temu łatwiej i szybciej przyswoisz materiały dodatkowe — opisane w wielu publikacjach teoretyczne aspekty działania sieci komputerowych.
Tylko dla wtajemniczonych
Wiedzę, którą zdobędziesz, pracując z tym kursem video, wykorzystasz nie tylko po to, by zdać egzamin ICND1. Potrzebujesz jej przede wszystkim do tego, by pracować w charakterze administratora. Wystarczy w zupełności do budowy i zarządzania niewielkimi sieciami bazującymi na urządzeniach Cisco. Wykorzystane w przedstawionym kursie oprogramowanie wirtualizujące GNS3 jest rozwiązaniem ogólnodostępnym, co dodatkowo otwiera przed Tobą prawie nieograniczone możliwości dalszego samokształcenia.
Pokaż/ukryj opis z okładki oryginału »
„Ten kurs nagrywał fascynat, od wielu lat zakochany w technologii Cisco. Sieciowy wariat, który widzi przed oczyma bity i bajty danych i każdego dnia chce poznawać więcej i więcej. Mam nadzieję, że Ty również usłyszysz tę fascynację w swoim sercu, a ono poruszy Twoje palce do klikania poleceń konsoli na klawiaturze. Jesteś na początku drogi. Pamiętaj, że osobisty sukces wymaga wielu poświęceń, ale smakuje o niebo lepiej niż ten wypracowany przez przypadek lub na czyichś plecach!”
Sieci komputerowe łączą ze sobą komputery i inne współpracujące z nimi urządzenia w obrębie firmy, organizacji czy innej jednostki. Postęp w tej dziedzinie umożliwiają sprzęt i oprogramowanie firm związanych z teleinformatyką. Jednym z największych i od dawna obecnych na rynku przedsiębiorstw jest Cisco. Firma kładzie szczególny nacisk na szkolenie specjalistów, którzy będą pracować na jej produktach przeznaczonych do budowy i obsługi sieci. Zasadą kursów Cisco jest szkolenie teoretyczne i praktyczne, a następnie wydawanie certyfikatów po pomyślnie zdanym egzaminie. Narzucają one uznany powszechnie w świecie standard znajomości zagadnień związanych z sieciami komputerowymi, a w szczególności powszechnie używanym sprzętem produkcji Cisco.
Jesteś gotów przystąpić do swojego pierwszego sieciowego egzaminu? Jeszcze nie? Spokojnie, pomożemy Ci go zdać!
Co Cię czeka podczas szkolenia Administrowanie sieciami Cisco. Kurs video. Przygotowanie do egzaminu CCNA/ICND1 100-105?
W trakcie pracy z niniejszym kursem video przyswoisz wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą instalacji sieci.
Zdobędziesz niezbędne informacje związane z okablowaniem strukturalnym. Nauczysz się konfigurować sieci i opanujesz podstawy zarządzania sieciami teleinformatycznymi i telekomunikacyjnymi średniej wielkości. Co więcej, przygotujesz się do egzaminu z kursu ICND1 (Interconnecting Cisco Networking Devices, Part 1) i zdobycia związanego z nim certyfikatu CCENT (Cisco Certified Entry Networking Technician).
Szkolenie zakończysz na poziomie podstawowym. Daje ono wiedzę na temat zasad działania sieci komputerowych, w szczególności tych, których praca opiera się na urządzeniach firmy Cisco. Zatem do dzieła!
O autorze
Adam Józefiok ukończył studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Specjalizuje się w tematyce sieci komputerowych (przełączanie, routing, bezpieczeństwo i projektowanie). Jest autorem publikacji polskich oraz zagranicznych z tej dziedziny. Brał udział w konferencjach naukowych (krajowych oraz międzynarodowych) dotyczących sieci komputerowych.
Jest pracownikiem naukowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na co dzień administruje również bezpieczeństwem urządzeń sieciowych, konfiguruje m.in. urządzenia sieciowe (Cisco, HP), utrzymuje sieci WAN. Przez 7 lat kierował komórką realizacji wsparcia usług IT.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy jako administrator sieci oraz projektant sieci komputerowych. Przez lata projektował serwerownie oraz tworzył projekty okablowania. Tworzył procedury i dokumentacje projektowe. Na swoim koncie posiada wiele zrealizowanych projektów w zakresie zakupu sprzętu IT wraz z prowadzeniem procedur przetargowych, wdrożeniem, wykonaniem dokumentacji oraz testami.
Posiada certyfikaty: CCNA Security, CCNP Routing and Switching, Cisco CCDP, CCNAV oraz certyfikat instruktorski Cisco CCAI, jak również certyfikaty ITIL i PRINCE2.
Jego pasją jest pisanie książek, praca ze studentami i szeroko rozumiana dydaktyka.
Spis lekcji (odkodowane lekcje)
-
1. Wprowadzenie 10:37
-
2. Instalacja i konfiguracja programu Wireshark oraz podstawy komunikacji 45:24
- 2.1. Pobieranie oraz instalacja programu 4:05
- 2.2. Przechwycenie komunikacji ze stacji roboczej do serwera WWW 5:35
- 2.3. Omówienie przechwyconych danych protokołu ICMP 5:50
- 2.4. Rodzaje adresów MAC i typy komunikacji 5:17
- 2.5. Adresy typu unicast i multicast 5:43
- 2.6. Adresy typu broadcast 2:57
- 2.7. Komunikacja ARP i tablica ARP na komputerze lokalnym 7:23
- 2.8. Przeglądanie komunikacji TCP i trójstronnego uzgodnienia w Wireshark 2:58
- 2.9. Przeglądanie komunikacji UDP (DNS) w Wireshark 5:36
-
3. Przełączanie: Podstawowa konfiguracja przełącznika warstwy 2 1:22:43
- 3.1. Konfiguracja programu PuTTy i Super PuTTy 3:38
- 3.2. Podłączenie do przełącznika za pomocą konsoli 4:08
- 3.3. Uruchomienie przełącznika i omówienie etapów uruchamiania 4:51
- 3.4. Konfiguracja wstępna i nadanie nazwy przełącznika oraz ustawienie godziny 4:20
- 3.5. Pomoc systemu IOS 5:57
- 3.6. Wyszukiwanie poleceń na stronie Cisco i ich implementacja 3:23
- 3.7. Ogólne omówienie komendy show i komendy show version 7:02
- 3.8. Ograniczanie dostępu do przełącznika, zabezpieczenie linii 6:06
- 3.9. Sprawdzanie ustawień haseł i wskazanie ich słabych stron 4:37
- 3.10. Tworzenie banera informacyjnego 3:16
- 3.11. Zapisywanie konfiguracji i restart urządzenia 5:06
- 3.12. Podłączenie przełącznika do sieci LAN i nadanie mu adresu IP 6:13
- 3.13. Konfiguracja bramy domyślnej w przełączniku 2:30
- 3.14. Tworzenie i przeglądanie tablicy MAC przełącznika 2:02
- 3.15. Łączenie się do przełącznika za pomocą adresu IP 4:47
- 3.16. Usuwanie konfiguracji przełącznika 5:30
- 3.17. Obejście hasła dostępu do trybu uprzywilejowanego 6:14
- 3.18. Zerowanie ustawień przełącznika przyciskiem i zabezpieczenie tego trybu 3:03
-
4. Przełączanie: Konfiguracja Port Security 26:12
-
5. Przełączanie: Konfiguracja DHCP Snooping 19:03
-
6. Przełączanie: Sieci VLAN, połączenia TRUNK i protokół VTP 58:33
- 6.1. Sieci VLAN - wprowadzenie, cz. 1. 5:44
- 6.2. Sieci VLAN - wprowadzenie, cz. 2. 3:11
- 6.3. Tworzenie sieci VLAN i sprawdzanie konfiguracji 2:48
- 6.4. Przypisanie portów do utworzonej sieci VLAN i testowanie komunikacji 5:07
- 6.5. Usuwanie sieci VLAN oraz przypisanie portów do różnych sieci VLAN 4:44
- 6.6. Konfiguracja połączenia TRUNK pomiędzy przełącznikami 7:46
- 6.7. Weryfikacja utworzonego połączenia TRUNK oraz zmiana parametrów jego pracy 6:00
- 6.8. Modyfikowanie ustawień TRUNK i ustawień natywnego VLAN 3:26
- 6.9. Wykorzystanie protokołu VTP do konfiguracji sieci VLAN. Konfiguracja serwera VTP 6:07
- 6.10. Wykorzystanie protokołu VTP do konfiguracji sieci VLAN. Konfiguracja klienta VTP 6:09
- 6.11. Usuwanie konfiguracji VLAN i konfiguracja funkcji VTP pruning 7:31
-
7. Adresowanie IPv4 1:23:36
- 7.1. Wprowadzenie do adresowania IPv4 6:25
- 7.2. Zamiana liczb dziesiętnych na binarne 7:06
- 7.3. Zamiana liczb binarnych na dziesiętne 7:05
- 7.4. Prosty podział na podsieci - standardowe maski podsieci 7:46
- 7.5. Tworzenie podsieci na podstawie liczby wymaganych sieci, cz. 1. 5:13
- 7.6. Tworzenie podsieci na podstawie liczby wymaganych sieci, cz. 2. 6:46
- 7.7. Tworzenie podsieci na podstawie liczby wymaganych sieci, cz. 3. 6:03
- 7.8. Tworzenie podsieci na podstawie liczby wymaganych hostów, cz. 1. 5:45
- 7.9. Tworzenie podsieci na podstawie liczby wymaganych hostów, cz. 2. 5:06
- 7.10. Tworzenie podsieci na podstawie liczby wymaganych hostów, cz. 3. 2:43
- 7.11. Różne zakresy sieci, cz. 1. 8:54
- 7.12. Różne zakresy sieci, cz. 2. 4:18
- 7.13. Różne zakresy sieci, cz. 3. 7:14
- 7.14. Sprawdzanie wyników podziału sieci na podsieci 3:12
-
8. Program GNS3 1:04:11
- 8.1. Pobieranie i instalacja programu 6:16
- 8.2. Konfiguracja wstępna 5:06
- 8.3. Przygotowanie wirtualnego routera do pracy. Wybór systemu IOS 6:50
- 8.4. Przygotowanie wirtualnego routera do pracy. Konfiguracja parametrów pracy 5:35
- 8.5. Tworzenie projektu, konfiguracja routera 5:58
- 8.6. Modyfikacja ustawień wirtualnego routera i zapisanego projektu 6:22
- 8.7. Przygotowanie maszyn wirtualnych w VirtualBox 2:52
- 8.8. Dołączenie maszyn wirtualnych do GNS3 i utworzenie prostej sieci 7:54
- 8.9. Podłączenie routera do rzeczywistej sieci 5:13
- 8.10. Podsłuchanie komunikacji pomiędzy stacją roboczą a routerem. Wykorzystanie Wireshark w GNS3 4:45
- 8.11. Emulacja przełącznika na wirtualnym routerze 7:20
-
9. Routing: Wprowadzenie do routingu 27:23
-
10. Routing: Podstawowa konfiguracja routera 18:03
-
11. Routing: Konfiguracja podstawowego routingu 1:07:21
- 11.1. Konfiguracja trasy statycznej na routerze, cz. 1. 6:01
- 11.2. Konfiguracja trasy statycznej na routerze, cz. 2. 7:55
- 11.3. Konfiguracja trasy domyślnej 4:20
- 11.4. Routing pomiędzy sieciami VLAN - metoda tradycyjna, cz. 1. 7:08
- 11.5. Routing pomiędzy sieciami VLAN - metoda tradycyjna, cz. 2. 5:41
- 11.6. Routing pomiędzy sieciami VLAN - router na patyku, cz. 1. 7:01
- 11.7. Routing pomiędzy sieciami VLAN - router na patyku, cz. 2. 5:51
- 11.8. Sumaryzowanie tras routingu statycznego, cz. 1. 6:23
- 11.9. Sumaryzowanie tras routingu statycznego, cz. 2. 8:27
- 11.10. Floating Static Route, cz. 1. 4:51
- 11.11. Floating Static Route, cz. 2. 3:43
-
12. Konfiguracja routera do pracy z Cisco Configuration Professional (CCP) 38:37
- 12.1. Pobieranie programu i przygotowanie projektu w GNS3 4:51
- 12.2. Instalacja programu CCP 3:58
- 12.3. Konfiguracja routera do pracy z CCP 8:02
- 12.4. Konfiguracja interfejsów w CCP 5:22
- 12.5. Konfiguracja routingu statycznego w CCP 7:55
- 12.6. Zabezpieczenie routera w CCP 4:46
- 12.7. Monitorowanie routera w CCP 3:43
-
13. Podłączenie i konfiguracja przełącznika warstwy 3 12:14
-
14. Routing dynamiczny RIP 37:43
- 14.1. Wstępna konfiguracja protokołu RIPv1 5:42
- 14.2. Rozgłaszanie sieci w RIPv1 7:20
- 14.3. Weryfikacja ustawień RIPv1 5:55
- 14.4. Monitorowanie działania RIP i debugowanie 1:50
- 14.5. Dystrybucja trasy domyślnej 6:10
- 14.6. Konfiguracja interfejsu pasywnego 4:33
- 14.7. Konfiguracja protokołu RIPv2 6:13
-
15. Routing dynamiczny OSPF 46:43
- 15.1. Przygotowanie sieci i usunięcie protokołu RIP z routerów 6:54
- 15.2. Konfiguracja OSPF w obszarze zerowym, cz. 1. 5:01
- 15.3. Konfiguracja OSPF w obszarze zerowym, cz. 2. 5:47
- 15.4. Dodawanie tras i rozgłaszanie sieci w OSPF 7:33
- 15.5. Rozgłaszanie tras domyślnych w OSPF 5:07
- 15.6. Polecenia diagnozujące i pomocnicze 3:29
- 15.7. Obsługa interfejsów pasywnych w OSPF 2:41
- 15.8. Ustawienia kosztu trasy w OSPF i wpływ na tablicę routingu 10:11
-
16. Konfiguracja list ACL 59:30
- 16.1. Tworzenie standardowych list dostępu, cz. 1. 7:29
- 16.2. Tworzenie standardowych list dostępu, cz. 2. 6:07
- 16.3. Tworzenie standardowych list dostępu, cz. 3. 4:49
- 16.4. Usuwanie list ACL i tworzenie ACL na bazie sieci źródłowej 8:04
- 16.5. Tworzenie listy standardowej (nazywanej) ograniczającej dostęp do konfiguracji urządzenia 8:48
- 16.6. Konfiguracja listy rozszerzonej ACL - blokowanie ping, cz. 1. 6:41
- 16.7. Konfiguracja listy rozszerzonej ACL - blokowanie ping, cz. 2. 3:10
- 16.8. Konfiguracja listy rozszerzonej nazywanej - blokowanie ruchu telnet 7:47
- 16.9. Konfiguracja ACL w CCP 6:35
-
17. Serwer DHCP na routerze 34:04
-
18. Konfiguracja NAT na routerze 47:20
- 18.1. Utworzenie projektu dla NAT statycznego w programie GNS3 5:39
- 18.2. Wstępna konfiguracja urządzeń 7:25
- 18.3. Konfiguracja NAT statycznego 6:56
- 18.4. Konfiguracja NAT dynamicznego 7:57
- 18.5. Konfiguracja PAT (translacja z przeciążeniem) 5:41
- 18.6. Analiza translacji PAT w programie Wireshark 5:22
- 18.7. Konfiguracja PAT w CCP 8:20
-
19. Zarządzanie IOS 41:15
- 19.1. Zarządzanie plikami i katalogami routera 7:59
- 19.2. Uruchamianie i konfiguracja serwera TFTP 3:48
- 19.3. Konfiguracja bieżąca routera, kopiowanie konfiguracji do serwera TFTP i z serwera 6:30
- 19.4. Kopiowanie konfiguracji do serwera TFTP, usuwanie konfiguracji routera 3:15
- 19.5. Kopiowanie IOS do TFTP i odwrotnie, ustawienie bootowania 3:57
- 19.6. Przygotowanie konfiguracji w pliku tekstowym i wklejanie do routera 3:11
- 19.7. Obsługa portu USB 4:53
- 19.8. Konfiguracja pamięci flash na routerze w programie GNS3 2:50
- 19.9. Wyłączenie globalnego rozwiązywania nazw i logging synchronous 4:52
-
20. Protokół CDP i NTP 39:00
- 20.1. Tablica sąsiadów CDP 5:30
- 20.2. Analiza tablic sąsiadów CDP 4:26
- 20.3. Wyłączenie protokołu na routerze oraz poszczególnych interfejsach 5:46
- 20.4. Ustawienie routera jako klienta NTP 7:29
- 20.5. Ustawienie routera jako serwera NTP 4:26
- 20.6. Konfiguracja NTP w CCP 4:55
- 20.7. Używanie komendy send oraz zadeklarowanych aliasów 6:28
-
21. Adresowanie IPv6 1:52:36
- 21.1. Protokół IPv6 - porównanie z IPv4 oraz metody skracania adresu IPv6 7:17
- 21.2. Przypisanie adresu IPv6 do interfejsu routera 5:38
- 21.3. Omówienie składowych polecenia show ipv6 int fa0/0 7:07
- 21.4. Zmiana adresu MAC interfejsu routera 4:51
- 21.5. Tworzenie adresu LINK-LOCAL i weryfikacja obliczeń 6:54
- 21.6. Podłączenie stacji roboczej i uruchomienie sieci IPv6 3:32
- 21.7. Tworzenie trasy statycznej IPv6 - przypisanie adresów IPv6 6:52
- 21.8. Tworzenie trasy statycznej IPv6 i testowanie działania 5:43
- 21.9. Tworzenie trasy domyślnej IPv6 2:50
- 21.10. Konfiguracja routingu RIPng, cz. 1. 5:40
- 21.11. Konfiguracja routingu RIPng, cz. 2. 5:28
- 21.12. Sprawdzanie komunikacji i analiza tablicy routingu IPv6 3:12
- 21.13. Rozgłaszanie za pomocą RIPng trasy domyślnej 4:13
- 21.14. Konfiguracja OSPFv3, cz. 1. 6:49
- 21.15. Konfiguracja OSPFv3, cz. 2., i rozgłoszenie trasy domyślnej w OSPFv3 7:07
- 21.16. Działanie SLAAC w IPv6 i rodzaje komunikatów 7:42
- 21.17. Działanie mechanizmu DAD w IPv6 2:23
- 21.18. Ustawienia flagi M i flagi O w przypadku użycia SLAAC 4:55
- 21.19. Modyfikowanie ustawień flag oraz ich wpływ na konfigurację 3:40
- 21.20. Konfiguracja serwera DHCPv6 na routerze Cisco 7:32
- 21.21. Weryfikacja przypisanych adresów IPv6 na kliencie DHCPv6 3:11
-
22. Rozwiązywanie problemów z działaniem sieci i urządzeń sieciowych 1:18:43
- 22.1. Ogólna metodologia postępowania w przypadku awarii sieci 8:47
- 22.2. Dostosowywanie prędkości działania łącza Ethernet (duplex) 4:04
- 22.3. Omówienie najczęściej występujących problemów na interfejsie typu Ethernet 6:21
- 22.4. Wykorzystanie narzędzia debug 6:42
- 22.5. Konfiguracja serwera i klienta syslog 8:14
- 22.6. Testowanie połączeń za pomocą rozszerzonego ping cz.1 6:32
- 22.7. Testowanie połączeń za pomocą rozszerzonego ping cz.2 5:51
- 22.8. Wykorzystanie kreatora ping 2:09
- 22.9. Wykorzystanie polecenia traceroute na routerze i stacji roboczej 8:24
- 22.10. Funkcje DNS na routerze 2:32
- 22.11. Ręczne mapowanie nazw na routerze 4:57
- 22.12. Procedura zmiany hasła na routerze w przypadku jego utraty 7:56
- 22.13. Działanie i konfiguracja protokołu LLDP 6:14
-
23. Zadanie podsumowujące 1:02:40
- 23.1. Zadanie podsumowujące: założenia zadania 3:54
- 23.2. Zadanie podsumowujące: zabezpieczenie routero-przełącznika 6:51
- 23.3. Zadanie podsumowujące: tworzenie banera MOTD 3:08
- 23.4. Zadanie podsumowujące: konfiguracja sieci VLAN 5:46
- 23.5. Zadanie podsumowujące: przypisanie interfejsów do sieci VLAN 3:00
- 23.6. Zadanie podsumowujące: ustawienie routingu pomiędzy sieciami VLAN 3:48
- 23.7. Zadanie podsumowujące: uruchomienie interfejsów wirtualnych 3:01
- 23.8. Zadanie podsumowujące: konfiguracja serwera DHCP 7:28
- 23.9. Zadanie podsumowujące: konfiguracja routingu OSPF 7:34
- 23.10. Zadanie podsumowujące: konfiguracja dostępu do sieci zewnętrznej 4:47
- 23.11. Zadanie podsumowujące: przygotowanie trasy domyślnej i rozgłoszenie jej za pomocą OSPF 4:22
- 23.12. Zadanie podsumowujące: konfiguracja PAT i zakończenie projektu 9:01
-
24. Przygotowanie do egzaminu 19:45
Szczegóły kursu
- Ilość lekcji:
- 202
- Czas trwania:
- 18:53:16
- Format:
- Zip
- Rok nagrania:
- 2016-04-05
- ISBN :
- 978-83-283-2709-2, 9788328327092
- Data wydania :
- 2016-04-05
- Numer z katalogu:
- 45188
- Uwagi do kursu
- Kategorie:
Sieci komputerowe » Cisco


Oceny i opinie klientów (17)
(16)
(0)
(1)
(0)
(0)
(0)
6 oceniona przez: bez podpisu, nauczyciel
6 oceniona przez: Przemysław
6 oceniona przez: Dawid
6 oceniona przez: bez podpisu
6 oceniona przez: bez podpisu
6 oceniona przez: bez podpisu
6 oceniona przez: Justyna
6 oceniona przez: Maciej
6 oceniona przez: Artur
6 oceniona przez: bez podpisu
6 oceniona przez: bez podpisu
6 oceniona przez: bez podpisu
6 oceniona przez: Michał
6 oceniona przez: bez podpisu
6 oceniona przez: Daniel Dąbrowski, Informatyk
6 oceniona przez: Artur Łącki, Informatyk
4 oceniona przez: Paweł
więcej opinii